VYBERTE SI > AKTUALITY > Události v ČR > Požáry, výbuchy, exploze
Požár zachvátil liberecký sklad
Požár zachvátil liberecký sklad
| 30.07.2010 | |
|
| |
|
Požár ve skladové a výrobní hale soukromé firmy produkující výrobky pro vytápění, větrání a filtraci, která sídlí v liberecké městské části Rochlice, byl ohlášen na operační středisko HZS Libereckého kraje dnes krátce před osmou hodinou. Podle ohlašovatele požár vznikl ve třetím nadzemním podlaží, odkud se šířil do celé budovy černý dým. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Liberec s dalšími šesti dobrovolnými jednotkami hasičů města Liberec.
Hasiči v dýchací technice začali zakouřenou halu odvětrávat přetlakovou ventilací. Uvnitř haly zjistili, že hoří uskladněné syntetické rouno. Požár se rozšířil na plochu 20 metrů čtverečních. Hasiči požár hasili jedním vodním proudem a možné šíření požáru zajišťovali vodním proudem také z automobilového žebříku.
Všichni zaměstnanci firmy se sami evakuovali z haly ještě před příjezdem hasičů, nikdo nebyl zraněn. Po deváté hodině bylo místo požáru předáno zástupci majitele firmy.
Podle vyšetřovatele HZS Libereckého kraje mohla požár způsobit závada na elektroinstalaci stropního osvětlení. Při požáru shořelo část syntetického rouna, poškozena byla především elektroinstalace a zplodiny hoření poničily celé vybavení haly. Prvotní odhad vzniklé škody činí 750 tisíc korun. Uchráněné hodnoty dosahují 2 milionů korun. | |
|
Autor, zdroj: HZS Libereckého kraje, http://www.katastrofy.com Přidat článek do oblíbených | |
|
| |
| Přečteno 0x | |
| Hodnocení: | |
|
VYBERTE SI
!!! AKTUÁLNÍ VAROVÁNÍ OBYVATELSTVA !!!Události v ČRUdálosti v zahraničíHumanitární pomoc ČRZáchranný kruh
Nepřehlédněte


















