Mladík smetl na přechodu babičku (89) a dítě, seniorka nepřežila

12.09.2017
K nehodě došlo ve čtvrt na tři odpoledne na přechodu na Opavské ulici blízko tramvajové zastávky Poruba vozovna.

"Devatenáctiletý řidič vozidla Fiat zde srazil právě přecházející chodkyni, ročník 1928, a dítě. Dechová zkouška a zkouška na drogy byly negativní," řekla TN.cz mluvčí moravskoslezských policistů Lenka Sikorová.

Ulice musela být kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému a policejnímu vyšetřování zcela uzavřená. Bohužel, téměř devadesátileté seniorce už záchranáři nemohli pomoci.

"Seniorka byla od počátku v bezvědomí, selhaly jí všechny životní funkce a na místě zemřela. Desetiletá holčička byla krátkodobě v bezvědomí, s námi už ale komunikovala a s poraněním hlavy a s dalšími zraněními jsme ji převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě," řekl TN.cz mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Podle svědků dívka i seniorka letěly po střetu vzduchem několik metrů. Ke zraněným se hned seběhlo několik svědků.

"Mamka uslyšela velkou ránu a hned běžela dolů pomoct. Já jsem volal sanitku, tam mi ale říkali, že už volali další čtyři lidi. Mamka mi řekla, abych přinesl polštář, tak jsem přinesl polštář a ručníky, abysme té zraněné pomohli," řekl TV Nova chlapec, který se svou matkou zraněné dívce pomáhal.

Přečteno 24x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

Model plic kuřáka

Cena: 191.77 EUR