Motorkáři vjeli do protisměru, jeden se autu vyhnul a skončil v poli, druhý na místě zemřel

10.08.2017
Tragická dopravní nehoda se stala ve středu večer před devátou hodinou za obcí Čejkovice. Dva mladí motorkáři jeli za sebou na silnici směřující na Velké Bílovice. Při projíždění pravotočivou zatáčkou však nepřizpůsobili rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace. Dvacetiletý motocyklista, který projížděl jako první, najel do protisměru, kde se těsně minul s protijedoucím osobním vozidlem […]

Tragická dopravní nehoda se stala ve středu večer před devátou hodinou za obcí Čejkovice. Dva mladí motorkáři jeli za sebou na silnici směřující na Velké Bílovice. Při projíždění pravotočivou zatáčkou však nepřizpůsobili rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace. Dvacetiletý motocyklista, který projížděl jako první, najel do protisměru, kde se těsně minul s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Felicia. Vyjel mimo komunikaci a havaroval v poli. Devatenáctiletý řidič motocyklu Suzuki jedoucí za ním, však takové štěstí neměl. S motorkou upadl, narazil čelně do osobního auta a zaklínil se pod škodovku. Jeho zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehl.

Bilance dopravní nehody je velmi smutná. O život přišel jeden mladý motorkář a druhý byl se zraněním převezen do nemocnice. Dechové zkoušky u řidiče osobního vozidla i zraněného motorkáře dopadly negativně.

Uvedená událost je nyní samozřejmě v šetření. Chceme apelovat na všechny milovníky jedné stopy, aby byli na svých cestách velmi obezřetní. Mezi časté příčiny dopravních nehod kromě nezvládnutí řízení a nedodržení bezpečnostní vzdálenosti, bývá vysoká rychlost – oficiálně: nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky. O tom, že někteří motocyklisté milují rychlou jízdu, není třeba polemizovat. Ovšem v situaci, kdy motorkář rychle projede zatáčku, je v náklonu a koly přejede do protisměru, nemá moc možností změnit směr jízdy a zabránit fatálnímu střetu.

Přečteno 32x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík