Řidiče Fordu překvapil na dálnici D35 aquaplaning, naboural do jiného vozu a převrátil se na střechu

14.09.2018
Jedna zraněná osoba a škoda za více než 320 tisíc korun, to je bilance dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se odehrála ve čtvrtek 13. září 2018 krátce po půl deváté večer na 241 km dálnice D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc (v katastru obce Palonín). Podle prvotního šetření jel 26letý řidič s vozem […]

Jedna zraněná osoba a škoda za více než 320 tisíc korun, to je bilance dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se odehrála ve čtvrtek 13. září 2018 krátce po půl deváté večer na 241 km dálnice D35 ve směru z Mohelnice na Olomouc (v katastru obce Palonín).

Podle prvotního šetření jel 26letý řidič s vozem značky Ford Focus v levém jízdním pruhu ve směru na Olomouc. Ve chvíli, kdy se přibližoval k vozidlu Toyota Avensis, které jelo v pravém jízdním pruhu, ztratil pravděpodobně vlivem aquaplaningu kontrolu nad vozidlem. Přejel do pravého jízdního pruhu, kde narazil do levého boku předjížděné Toyoty. Po nárazu Toyota vyjela vpravo mimo silnici, sjela z mírného travnatého svahu a předním obrysem narazila do dopravního značení. Zastavila se až v poli, a to ve vzdálenosti zhruba 150 m od silnice.

Vozidlo Ford se po nárazu roztočilo, přejelo přes krajní kovová svodidla, kde se přetočilo přes střechu a skončilo v zarostlém svahu převrácené na střeše. Při nehodě se lehce zranil spolujezdec z vozidla Ford. Z místa nehody byl zdravotnickou záchrannou službou převezen k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. V Toyotě cestovali vedle řidiče ještě další dva cestující, kteří podle prvotního šetření vyvázli bez zranění. Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce, která vyloučila, že by usedli za volant pod vlivem alkoholu.

Přesné příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této dopravní nehodě došlo, jsou předmětem dalšího šetření.

Přečteno 39x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík