Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Dopravní nehody
Aktuality > Dopravní nehody
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

V Plzni spouští úsekové měření, řidiči by si měli dát pozor na výjezdu z města v Bolevci

24.07.2015

V Plzni začne fungovat první úsekové měření rychlosti, v pondělí 27. července bude spuštěn jeho ostrý provoz. Zařízení bude v provozu permanentně, s výjimkou technických odstávek. Pozor by si měli dát řidiči v Plzni v Bolevci na výjezdu ven z města.

Úsekové měření se v Plzni konkrétně týká úseku mezi křižovatkami Plaská – Studentská a Plaská Okounová. Úsek byl zvolen po konzultaci s Policií České republiky – dopravním inspektorátem, a to z toho důvodu, že na něm dochází k masivnímu překračování rychlosti a k intenzivnímu křížení pěších tras s trasami automobilů.

„Do budoucna budeme tento systém instalovat na místa, kde vidíme riziko. Nechceme na řidičích vydělávat, ale vnímáme to jako prvek, jenž by měl přispět k bezpečnosti v dopravě na území města,“ řekl primátor Martin Zrzavecký, jenž má ve své gesci oblast bezpečnosti.

Úsekové měření by mělo hlavně sloužit jako prevence pro bezpečnější jízdu aut ve městě, jelikož řidič je nucen po určitou dobu jet v daném úseku předepsaným způsobem, tedy dodržovat stanovenou rychlost, a to by mělo zlepšit bezpečnost provozu. Preventivní cíl je zdůrazněn a podpořen tím, že řidiče budou upozorňovat na začátek a konec měřeného úseku také dopravní značky. Účelem není postihnout co největší počet řidičů, ale přispět ke zklidnění dopravy.

Měřený úsek je označen na vozovce čarami a kamery už jsou vidět z dálky. V momentě, kdy řidič ve vymezeném úseku překročí rychlost, systém ho automaticky zadokumentuje. Městská policie pak z radarů stáhne informace a fotografie aut, která měřeným úsekem projela rychleji než povolenou padesátkou. Strážník vylustruje provozovatele vozidla a tuto informaci pak předá Odboru správních činností, oddělení dopravních činností Magistrátu města Plzně, v jehož kompetenci bude další řešení.

Primátor připustil, že spuštění prvního úsekového měření na území města trvalo déle, než se původně předpokládalo. „Naším cílem bylo od prvního momentu po poslední, tedy od vyfocení přestupku až po vyhotovení oznámení a výzvy k řešení, dosáhnout toho, aby to šlo bez lidského zásahu, tedy aby byl proces automatizovaný. Tím, jak je to složité a zasahuje to do několika aplikací, které město provozuje, trvala příprava delší dobu,“ vysvětlil.

Autor, zdroj: Policejní deník, http://policejnidenik.cz

Přidat komentář

Naši partneři