Dvojice se čtyřmi noži a mačetou přepadla v Kolíně dvě ženy, odcizené vozidlo pak zapálila v lese

11.01.2018
Dne 5.1.2018 v ranních hodinách došlo v Kolíně během 30 min ke dvěma loupežným přepadením dvou náhodně vybraných žen. Dvojice pachatelů ( muž a žena) od těchto požadovala pod pohrůžkou násilí vydání jejich motorového vozidla. V prvním případě se oběti, díky její duchapřítomnosti, podařilo z vozidla utéct a volat o pomoc. Vzhledem k přítomnosti svědků […]

Dne 5.1.2018 v ranních hodinách došlo v Kolíně během 30 min ke dvěma loupežným přepadením dvou náhodně vybraných žen.

Dvojice pachatelů ( muž a žena) od těchto požadovala pod pohrůžkou násilí vydání jejich motorového vozidla. V prvním případě se oběti, díky její duchapřítomnosti, podařilo z vozidla utéct a volat o pomoc. Vzhledem k přítomnosti svědků na místě se dali pachatelé na útěk.

Během krátkého času přinutili majitelku vozidla, opět pod pohrůžkou fyzické újmy, k vydání klíčů od automobilu. S vozidlem pak z místa odjeli. Již v ten okamžik byly v ulicích policejní hlídky, které po dvojici intenzivně pátraly. Pravděpodobně i z toho důvodu se tito rozhodli vozidlo odstavit v lesním porostu a zapálit. Při útěku z místa požářiště byli zadrženi policejní hlídkou.

Celé události předcházel konflikt ve zdravotnickém zařízení, kdy partnerům bylo oprávněným orgánem odebráno dítě. Jejich záměrem bylo dítě získat zpět a za tímto účelem si chtěli opatřit vozidlo.

V době zadržení byli ozbrojeni čtyřmi noži a mačetou.

Následující den, tedy 6.1.2018, bylo proti muži a ženě zahájeno trestní stíhání pro přečin vydírání, zvlášť závažný zločin loupeže a přečin poškození cizí věci, vše spáchané ve spolupachatelství. Na obviněného muže byl policejním orgánem podán návrh na vzetí do vazby, který byl státním zástupcem akceptován a rozhodnutím soudu byl muž umístěn do vazební věznice. Proti ženě je vedeno trestní stíhání na svobodě.

Přečteno 4x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík