Dvojici pachatelů vloupání zadrželi v budově mateřské školky policisté ze Speciální pořádkové jednotky

5.11.2017
Krátce před čtvrteční půlnocí policisté speciální pořádkové jednotky byli vysláni na ulici Karla Čapka, konkrétně do budovy mateřské školy. Po příjezdu na místo zaznamenali pohyb ve sklepních prostorech budovy. Okolí školy zajistili strážníci městské policie. Policisté speciální pořádkové jednotky vstoupili do budovy a postupně všechny chodby a místnosti prohledali. V suterénu zadrželi dvě osoby, muže […]

Krátce před čtvrteční půlnocí policisté speciální pořádkové jednotky byli vysláni na ulici Karla Čapka, konkrétně do budovy mateřské školy. Po příjezdu na místo zaznamenali pohyb ve sklepních prostorech budovy. Okolí školy zajistili strážníci městské policie. Policisté speciální pořádkové jednotky vstoupili do budovy a postupně všechny chodby a místnosti prohledali. V suterénu zadrželi dvě osoby, muže ve věku 20 a 27 let, které byly zadrženy a převezeny na obvodní oddělení.

O několik hodin později bylo mužům sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež ve stadiu pokusu, ve formě spolupachatelství. Za vinu je jim kladeno, že po vzájemné domluvě přelezli plot u mateřské školy. Vypáčením vstupních dveří vnikli do suterénu objektu. Tady ze skladovací místnosti již nestačili nic odcizit. Ukryli se v místnosti pro personál, kde byli policisty zadrženi.

Pachatelé jsou ohrožení trestem odnětím svobody až na dvě léta. Starší muž ze dvojice byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestán, mladší záznam v rejstříku trestů zatím nemá.

Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík