Policie obvinila majitelku psa, který v Habartově pokousal dvouleté dítě, a po kterém tři dny pátrali policisté

2.11.2017
V polovině října loňského roku napadl v Habartově pes rasy Stafordšírský bulteriér tehdy dvouletého chlapce, kterému způsobil vážné poranění v obličeji. Chlapec byl se zraněním transportován do nemocnice, kde se musel podrobit i operativnímu zákroku. Jeho zranění v oblasti obličeje a krku bylo velmi vážné. Pes tehdy po útoku utekl a tři dny po něm […]

V polovině října loňského roku napadl v Habartově pes rasy Stafordšírský bulteriér tehdy dvouletého chlapce, kterému způsobil vážné poranění v obličeji. Chlapec byl se zraněním transportován do nemocnice, kde se musel podrobit i operativnímu zákroku. Jeho zranění v oblasti obličeje a krku bylo velmi vážné.

Pes tehdy po útoku utekl a tři dny po něm policisté, včetně policejních psovodů a odchytové služby pátrali. Policisté během pátrání prověřili také znovu skutečnost, zda se pes nevrátil již zpět domů. Zde ho nakonec také vypátrali.

Po provedeném prověřování byly zjištěny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán přečin Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Sdělení obvinění si převzala 61 letá žena ze Sokolovska, která měla psa v dočasné péči. Žena dostatečně nezajistila psa, aby nepřišel do styku s malými dětmi, i přesto, že byla majitelkou psa opakovaně upozorněna na skutečnost, že pes nesmí přijít do kontaktu s malými dětmi. Měl s nimi špatné zkušenosti a již v minulosti malé dítě napadl.

Za přečin Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí obviněné v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík