Policisté pátrají po podezřelém muži, který měl z osamělých žen vylákat více než 3 miliony korun

11.03.2018
Kriminalisté hledají Michela Shahira Scheita alias Michala Kotlára, který je podezřelý, že z osamělých žen vylákal více než tři miliony korun. S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami. Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády a že byl na […]

Kriminalisté hledají Michela Shahira Scheita alias Michala Kotlára, který je podezřelý, že z osamělých žen vylákal více než tři miliony korun.

S ženami se seznamoval přes inzeráty na seznamkách, nebo na ulici a snažil se v nich vzbudit důvěru různými historkami. Jedné z nich například tvrdil, že je podplukovník Československé armády a že byl na misi v Afganistanu, kde stavěl odsolovací zařízení. Také tvrdil, že má z boje několik zranění břicha a kolene. Poté co v ženách vzbudil důvěru, tak si od nich začal půjčovat peníze. Jednou to byla půjčka na nákup nějakého přístroje, podruhé potřeba peněz do začátku podnikání nebo na operaci. Jindy zase tvrdil, že potřebuje peníze na letenku do Švýcarska, protože tam musí vyřídit dědictví ve výši 106 milionů korun.

Muž je vyhlášený do celostátního pátrání a je na něj vydán příkaz k zatčení a příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Nyní kriminalisté evidují šest poškozených, kdy nejstarší je třiaosmdesátiletá seniorka. Škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun. V tuto chvíli nelze vyloučit, že poškozených může být více.

Případ je vyšetřovaný pro trestný čin podvod, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až osmiletý pobyt za mřížemi. Jestliže víte, kde by se mohl hledaný schovávat, nebo jste ho viděli, kontaktujte linku 158. Na tísňovou linku se mohou ozývat i případní další poškození nebo poškozené.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík