Policisté v Přerově zachránili mladíka, pod kterým se prolomil led, sami skončili v ledové vodě

11.03.2018
Velké štěstí měl v neděli po šesté hodině ranní 24letý mladý muž pod vlivem alkoholu, který chtěl přejít led v blízkosti mostu Míru v Přerově. Led se pod ním prolomil a mladík se propadl do řeky. V tu dobu zde projížděla hlídka policistů, která si naštěstí všimla osoby volající o pomoc. Jeden z policistů bez […]

Velké štěstí měl v neděli po šesté hodině ranní 24letý mladý muž pod vlivem alkoholu, který chtěl přejít led v blízkosti mostu Míru v Přerově. Led se pod ním prolomil a mladík se propadl do řeky.

V tu dobu zde projížděla hlídka policistů, která si naštěstí všimla osoby volající o pomoc. Jeden z policistů bez zaváhání lehl na led a plazil se pomoci mladíkovi, který byl po hlavu ve vodě.

Led byl ale příliš tenký a pod zachraňujícím policistou se prolomil. Druhý z policistů okamžitě přivolal pomoc záchranářů a hasičů a vzápětí se s tažným lanem snažil po ledě připlazit ke kolegovi a mladíkovi.

Za pomoci lana a dalšího muže, náhodného svědka, který projížděl kolem, zastavil a policistům pomohl, se podařilo topícího se mladíka vytáhnout. Mezitím tím již na místo přijeli zdravotníci, kteří si podchlazeného, ale živého a zdravého mladíka převzali a sanitkou převezli na vyšetření do nemocnice. Policisté, ani nikdo další, pomoc záchranářů nepotřebovali.

Přečteno 12x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík