Pražští hasiči zachraňovali při požáru na Černém Mostě lidi i zvířata

18.06.2017
V neděli 18.06.2017 v 13:04 hodin zasahovalo šest jednotek pražských hasičů u požáru bytu ve druhém patře obytného panelového domu v ulici Kpt. Stranského na Černém Mostě. Na místo postupně přijeli hasiči ze Satalic, Strašnic, Holešovic, Krče, centrální a petřinské stanice. Hasiči na likvidaci požáru kuchyně a vnitřního jádra bytu nasadili dva C proudy v […]

V neděli 18.06.2017 v 13:04 hodin zasahovalo šest jednotek pražských hasičů u požáru bytu ve druhém patře obytného panelového domu v ulici Kpt. Stranského na Černém Mostě. Na místo postupně přijeli hasiči ze Satalic, Strašnic, Holešovic, Krče, centrální a petřinské stanice.

Hasiči na likvidaci požáru kuchyně a vnitřního jádra bytu nasadili dva C proudy v dýchací technice, pomocí přetlakové ventilace odvětrávali společné prostory domu. V prvotní fázi zásahu byla zachráněna žena a dítě z hořícího bytu, následně pak hasiči zachraňovali a evakuovali prakticky celý dům a zraněné osoby předali ZZS.

Byt o velikosti 1+1 hořel prakticky v celém rozsahu, k jeho rozšíření na další části domu však nedošlo. Zplodiny hoření pronikly do chodby, proto hasiči museli část nájemníků zachránit pomocí vyváděcích masek.

Hasiči zachránili z budovy 27 osob, prakticky celý dům byl evakuován.

Požár byl lokalizován ve 14:21 hodin. Podle ZZS byly do preventivní nemocniční péče odvezeny dvě dospělé osoby a jedno dítě. Vyšetřovatel na místě odebral vzorky spotřebičů k dalšímu zkoumání, příčina je proto stále v šetření.

Po 14:30 hodině se nájemníci domu postupně vraceli do svých bytů, zástupci MČ zajistili pro postiženou rodinu náhradní ubytování. Případ byl ukončen v 15:19 hodin. Požár způsobil škodu 1,500.000 korun.

Přečteno 18x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík