V pražských Čimicích hořela střecha školy, na místo vyjelo 8 jednotek hasičů

20.04.2017
Ve středu 19.04.2017 ve 21:41 hodin vyjelo osm jednotek hasičů k požáru střechy školy v ulici Libčická v pražských Čimicích. Původní hlášení o údajném požáru solárních panelů se nepotvrdilo. Během zásahu bylo zjištěno, že nehoří solární panely, ale speciální “světlovody” určené k přírodnímu osvětlení části budovy školy na ploše střechy v délce asi 10 metrů. […]

Ve středu 19.04.2017 ve 21:41 hodin vyjelo osm jednotek hasičů k požáru střechy školy v ulici Libčická v pražských Čimicích. Původní hlášení o údajném požáru solárních panelů se nepotvrdilo.

Během zásahu bylo zjištěno, že nehoří solární panely, ale speciální “světlovody” určené k přírodnímu osvětlení části budovy školy na ploše střechy v délce asi 10 metrů. Hasiči použili na likvidaci požáru 1 C proud v dýchací technice. Dále se ujistili, že se v budově školy nevyskytují žádné osoby.

Požár byl lokalizován za 16 minut, jednotky tak uchránily značné materiální hodnoty. Na místo byli preventivně povoláni zaměstnanci pohotovostní služby PRE, a.s.

Hasiči následně vyhledávali skrytá ohniska pomocí termokamery a rozebírali ohořelé zbytky střešní konstrukce. Během zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů (tržná rána na ruce), který byl odvezen ZZS k ošetření do nemocnice.

Na místě zasahovalo pět profesionálních a tři dobrovolné jednotky. Rozsah škod a přesnou příčinu požáru budou zkoumat vyšetřovatelé pražských hasičů během čtvrtečního dopoledne.

Přečteno 17x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík