Děčínští strážníci zachránili dvouleté dítě, u kterého hrozilo, že vypadne z okna

12.09.2017
Jen díky všímavosti občanů, kteří se ihned obrátili na tísňovou linku děčínské městské policie, se strážníkům podařilo zachránit dvouleté dítě, které málem vypadlo z okna ve třetím patře. K události došlo v úterý v ranních hodinách v ulici Ústecká. Na tísňovou linku se obrátili zaměstnanci místní společnosti. Uvedli, že vidí v protějším domě dítě, které […]

Jen díky všímavosti občanů, kteří se ihned obrátili na tísňovou linku děčínské městské policie, se strážníkům podařilo zachránit dvouleté dítě, které málem vypadlo z okna ve třetím patře. K události došlo v úterý v ranních hodinách v ulici Ústecká.

Na tísňovou linku se obrátili zaměstnanci místní společnosti. Uvedli, že vidí v protějším domě dítě, které stojí bez dozoru v okně ve třetím patře. Dozorčí služba na místo okamžitě vyslala nejbližší motorizovanou hlídku, která dorazila během tří minut. Na zákrok měli strážníci jen několik vteřin. „Dítě v tu chvíli vstoupilo na venkovní šikmý parapet. Hlídka vykopla vstupní dveře do domu, doběhla do bytu, který naštěstí nebyl zamčený a v poslední chvíli dítě zachránila,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

V bytě strážníci objevili i spící osmnáctiletou matku, která se probrala až po hlasitém upozornění strážníků. Informace o události předala městská policie k prošetření Policii České republiky a příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík