Žena v Petřvaldu spadla ze střechy domu a vážně se zranila

19.04.2017
Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý 18. dubna dopoledne u vážního úrazu na Novojičínsku. Před devátou hodinou bylo krajské zdravotnické operační středisko kontaktováno s informací o pádu ze střechy rodinného domu v obci Petřvald. Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Mošnova a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Devětapadesátiletá žena měla podle […]

Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý 18. dubna dopoledne u vážního úrazu na Novojičínsku. Před devátou hodinou bylo krajské zdravotnické operační středisko kontaktováno s informací o pádu ze střechy rodinného domu v obci Petřvald. Na pomoc vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Mošnova a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Devětapadesátiletá žena měla podle informací záchranářů opravovat anténu a spadnout z výšky okolo čtyř metrů. Po dopadu na zem byla v bezvědomí. Zasahující lékař ZZS při prvotním vyšetření zjistil poranění hlavy s poruchou vědomí a zranění horních končetin. Záchranáři postiženou uložili do vakuové matrace, zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků. Poté byla pacientka transportována do ostravské Fakultní nemocnice a předána týmu urgentního příjmu.

Přečteno 4x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

Reflexní tkaničky

Cena: 2.71 EUR