Patnáctiletý chlapec napsal spolužákům, že se s nimi loučí, že už nechce žít

18.05.2017
Téměř dvě hodiny pátrali ve středu ráno policisté na Jablonecku – Maloskalsku po 15letém chlapci. Ten se vydal brzy ráno do školy, kam však nedorazil a svým spolužákům rozeslal sms zprávu, že se nimi loučí a chce si vzít to nejcennější – život. Tuto informaci oznámila neprodleně chlapcova matka na linku 158 poté, co ji […]

Téměř dvě hodiny pátrali ve středu ráno policisté na Jablonecku – Maloskalsku po 15letém chlapci. Ten se vydal brzy ráno do školy, kam však nedorazil a svým spolužákům rozeslal sms zprávu, že se nimi loučí a chce si vzít to nejcennější – život.

Tuto informaci oznámila neprodleně chlapcova matka na linku 158 poté, co ji kontaktovala učitelka školy, kdy operační důstojník do pátrání zapojil hned několik hlídek. Do pátrací akce byli zapojeni jak policisté z Jablonce, tak i z Rychnova u Jablonce, z Železného Brodu, ze Semil, ale i z Turnova a také kriminalisté. Po chlapci pátralo na dvě desítky policistů včetně psovodů. Policista na tísňové lince také okamžitě informoval dispečery a strojvedoucí Českých drah v dané lokalitě o možném chlapcově pohybu na trati. Informaci předali policisté také městským strážníkům z Železného Brodu.

Policisté okamžitě prováděli kontrolu železniční tratě ve směru od Malé Skály na Turnov, neboť chlapec měl velmi kladný vztah k vlakům. U sebe měl mobilní telefon. Operační důstojník si vyžádal na místo vrtulník Letecké služby Policie ČR. Ten nakonec do akce být povolán nemusel, neboť během dvou hodin se policistům podařilo lokalizovat místo, kde by se mohl chlapec nacházet.

Tato akce měla naštěstí velmi šťastný konec, neboť policisté chlapce nalezli v lese v obci Rakousy, kde se k nim sám přihlásil. Chlapec byl naštěstí mimo ohrožení života a byl v pořádku. Následně byl předán do lékařské péče.

Přečteno 6x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík