Po úniku oxidu uhelnatého ve sportovní hale v Praze skončilo v nemocnici 11 lidí

7.01.2019
Dne 6. ledna 2019 v 22:51 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z centrální a holešovické stanice a jednotka hasičských chemiků, u ohlášeného úniku neznámé látky v areálů malé sportovní haly na holešovickém výstavišti. Hasiči provedli evakuaci 19 osob z objektu a v dýchací technice provedli měření koncentrace CO, které byly několikanásobně zvýšené. Předběžným zkoumáním bylo […]

Dne 6. ledna 2019 v 22:51 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z centrální a holešovické stanice a jednotka hasičských chemiků, u ohlášeného úniku neznámé látky v areálů malé sportovní haly na holešovickém výstavišti.

Hasiči provedli evakuaci 19 osob z objektu a v dýchací technice provedli měření koncentrace CO, které byly několikanásobně zvýšené. Předběžným zkoumáním bylo zjištěno, že únik oxidu uhelnatého pochází pravděpodobně z rolby.

"Po úniku CO v Holešovicích trval 1. stupeň traumaplánu 23:30–00:18. Záchranáři vyšetřili 16 osob. 10 transportovali do nemocnic (NNF,FNM,UVN,NNB). 4 lidé podepsali negativní reverz, 2 volali s potížemi linku 155 z domova, 1 z nich byl následně transportován do nemocnice (TN). Na místě zasahovaly posádky 4× RZP, inspektor a speciál Atego," uvedla ZZS HMP.

Hasiči odvětrávali celý prostor haly a prováděli průběžná měření. Zásah byl ukončen 30 minut po půlnoci a předán správci objektu a Policii ČR, která se případem nadále zabývá.

Přečteno 3x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík