Pohotovost na pražském letišti! Letadlo přistálo jen s jedním motorem

15.08.2019
Sedmnáct let starý turbovrtulový stroj ATR 72 Českých aerolinií odstartoval před 10. hodinou z letiště v německém Düsseldorfu. Během letu se ale objevily problémy u jednoho z motorů.

 

"U letadla typu ATR na pravidelné lince Českých aerolinií na pravidelné lince z Düsseldorfu do Prahy se před přistáním v Praze projevila závada na jednom z motorů. Ten byl z preventivních důvodů a v souladu s bezpečnostními a provozními předpisy posádkou vypnul a letadlo bezpečně přistálo. Posádka měla celou situaci pod kontrolou, na podobnou situaci jsou posádky cvičeny," řekla pro TV Nova mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

 

Do vysílačky pilot ohlásil kód pan-pan, který označuje letadlo v potížích, kdy ale nejsou přímo ohroženy životy. Používá se právě u technických závad nebo v případě, kdy některý z pasažérů má zdravotní problémy.

 

Stroj 10 minut po 11. hodině přistál na dráze 12 a přímo na ranveji zastavil. "Věži, CSA 4M (volací znak) zastavili jsme na dráze, žádáme, aby hasiči zkontrolovali letadlo, než budeme pokračovat," ohlásil pilot.

 

 

Podle informací TV Nova cestující následně vystoupili z letadla přímo na dráze, odkud je k terminálu odvezly autobusy. Letadlo si převzali technici, kteří po prohlídce rozhodnou o dalším postupu.
 

Přečteno 170x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík