Autobus na okraji Prahy naboural do odstaveného kamionu, zraněno bylo šest lidí

4.12.2018
Krátce před 21. hodinou došlo v ulici U Tabulky v pražských Horních Počernicích k vážné dopravní nehodě. Ze zatím neznámých příčin naboural řidič kloubového autobusu zezadu do odstaveného kamionu. Po nehodě zůstali v autobusu zaklíněni dva lidé. Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Strašnice a Satalice, hlídky Policie ČR a také posádky […]

Krátce před 21. hodinou došlo v ulici U Tabulky v pražských Horních Počernicích k vážné dopravní nehodě.

Ze zatím neznámých příčin naboural řidič kloubového autobusu zezadu do odstaveného kamionu. Po nehodě zůstali v autobusu zaklíněni dva lidé.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Strašnice a Satalice, hlídky Policie ČR a také posádky ZZS HMP. Záchranáři na místo vyslali kromě běžných posádek RZP, RV a Inspektora provozu také velkokapacitní speciál Atego. K místu vyrazil také ředitel pražské záchranné služby, který je rovněž lékař. Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01.

Oba zaklíněné museli vyprostit hasiči. V péči záchranářů skončilo postupně šest pacientů. Dva utrpěli při nehodě vážná zranění, jeden středně těžká a tři lehká. Všechny záchranáři zajistili a ošetřili. Již hodinu po přijetí tísňové výzvy byli všichni zranění odvezeni do nemocnic.

Policisté nehodu zadokumentovali a nyní vyšetřují veškeré okolnosti jejího vzniku. Po zadokumentování nehody hasiči odtrhli obě vozidla od sebe. Velitel zásahu na místo povolal evakuační autobus pro nezraněné účastníky nehody.

Přečteno 14x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík