Dálnici D46 zablokovala nejprve nehoda a poté požár autobusu

14.05.2019
V pondělí 13. května 2019 ve 21:20 hodin došlo na 29. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov k zahoření jedoucího autobusu s 51 cestujícími. Všem cestujícím se z autobusu podařilo vystoupit a ke zranění osob tak nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 800 000 korun. Po dobu hasebních prací byla […]

V pondělí 13. května 2019 ve 21:20 hodin došlo na 29. kilometru dálnice D46 ve směru na Vyškov k zahoření jedoucího autobusu s 51 cestujícími.

Všem cestujícím se z autobusu podařilo vystoupit a ke zranění osob tak nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 1 800 000 korun. Po dobu hasebních prací byla dálnice v místě v obou směrech uzavřena.

Krátce po dvaadvacáté hodině byl zprovozněn jízdní směr na Olomouc. Doprava jedoucí směrem na Vyškov byla odkloněna na exitu 33 a dále přes obce Olšany u Prostějova, Čelechovice na Hané, Smržice a Prostějov. Krátce po půlnoci byl vrak autobusu odtažen a dálnice byla zprůjezdněna v obou směrech.

Příčiny a okolnosti vzniku požáru si k šetření převzal vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru.

Dopoledne dálnici zablokovala nehoda
Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly u dopravní nehody tří nákladních vozidel a osobního automobilu. K nehodě došlo na rychlostní komunikaci D46 ve směru z Olomouce na Prostějov.

Hasiči na místě asistovali zdravotníkům ZZS OK a návazně provedli na všech vozidlech nutná bezpečnostní a proti požární opatření. Z vozidel došlo k úniku provozních kapalin, jednotky provedly zasypání sorbentem a následné částečné odstranění z vozovky. Doprava byla v místě nehody odkláněna po souběžných komunikacích.

Přečteno 6x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík