Mazda skončila v Železné Rudě zaklíněná na zídce, za volantem seděla opilá cizinka

17.05.2019
Dne 16. května 2019 v 02:07 hodin jela třiašedesátiletá řidička (cizinka) s osobním vozidlem tovární značky Mazda 323 po účelové komunikaci v obci Železná Ruda od ulice Javorská podél garáží hasičského záchranného sboru. Vyjela vlevo mimo komunikaci na travní plochu nad opěrnou zdí a přední částí vozidla sjela po opěrné zdi na plochu u čerpací […]

Dne 16. května 2019 v 02:07 hodin jela třiašedesátiletá řidička (cizinka) s osobním vozidlem tovární značky Mazda 323 po účelové komunikaci v obci Železná Ruda od ulice Javorská podél garáží hasičského záchranného sboru. Vyjela vlevo mimo komunikaci na travní plochu nad opěrnou zdí a přední částí vozidla sjela po opěrné zdi na plochu u čerpací stanice.

Vozidlo pak zůstalo zaklíněno na hraně opěrné zdi. Řidička byla vyzvána k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídila vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 2,51 promile alkoholu v krvi. Žena byla zajištěna a převezena do klatovské nemocnice, kde se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 5 tisíc korun. Dopravní policisté řidičce zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přečteno 8x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík