Mladík nezvládl řízení a u Meclova“omotal“ své BMW okolo stromu

10.01.2019
Dne 9. ledna 2019 v 10:00 hodin došlo na silnici III. třídy č. 1962 mezi obcemi Meclov a Srby k dopravní nehodě. Dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu tovární značky BMW jedoucí ve směru od obce Meclov na obec Srby nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám […]

Dne 9. ledna 2019 v 10:00 hodin došlo na silnici III. třídy č. 1962 mezi obcemi Meclov a Srby k dopravní nehodě.

Dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu tovární značky BMW jedoucí ve směru od obce Meclov na obec Srby nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat. Na rovném úseku dostal na zasněženém a kluzkém povrchu komunikace s vozidlem smyk, vjel na pravý okraj komunikace, což jej vymrštilo vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl odvezen k ošetření do Domažlické nemocnice a následně byl transportován do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Na osobním automobilu vnikla škoda 45 tisíc korun, na stromu a svršku silničního příkopu byla škoda vyčíslena na 5 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

Přečteno 7x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík