Mladík ve Fordu naboural do zaparkovaného vozu i do domu, policistům nadýchal 2 promile alkoholu

11.02.2019
V noci na neděli došlo v Rohatci k dopravní nehodě opilého řidiče. Dvacetiletý mladík řídil osobní vozidlo Ford a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem. V levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do zaparkovaného vozidla Seat. Po nárazu však pokračoval dál v jízdě vlevo mimo komunikaci, kde narazil do domu a pak se vozidlo […]

V noci na neděli došlo v Rohatci k dopravní nehodě opilého řidiče. Dvacetiletý mladík řídil osobní vozidlo Ford a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem.

V levotočivé zatáčce vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do zaparkovaného vozidla Seat. Po nárazu však pokračoval dál v jízdě vlevo mimo komunikaci, kde narazil do domu a pak se vozidlo zastavilo. Policisté mu pak na místě při opakované dechové zkoušce naměřili 2,0‰ alkoholu.

Následně se na jejich výzvu podrobil i odběru krve a lékařskému vyšetření. Sám řidič se při nehodě nezranil, ale způsobil škodu přesahující 80tisíc korun. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě uznání viny mu u soudu hrozí až tři roky odnětí svobody.

Přečteno 7x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík