Pirát předjížděl v nebezpečném úseku, ohrozil školní autobus

11.07.2019
Dopravní policisté si vzali tužku a papír a začali počítat. Celkem napočítali šest přestupků, jsou jimi agresivní jízda, nerespektování dopravních značek, předjíždění v nebezpečném úseku, řidič se nedokázal bezpečně zařadit, ohrozil ostatní řidiče a předjížděl na přechodu.

 

V autobuse cestovalo 35 lidí. Řidič musel najet na krajnici a navíc ještě prudce brzdit. "Muži ve správním řízení hrozí pokuta pět až deset tisíc korun. A zákaz řízení motorových vozidel na šest měsíců až jeden rok," sdělil mluvčí policie Jiří Tesař.

 

Video bylo zveřejněno v půli června. Viděl ho řidičův známý, který ho na reportáž upozornil. A šofér se pod tíhou důkazů sám prý přihlásil na policii. Prověřování těchto přestupků může trvat i několik měsíců. Díky reportáži TV Nova se případ podařilo objasnit do týdne.

 

 

Podle řidiče autobusu muž jel i velmi rychle, to se ale podle policie nedá z videa dokázat. Proč řidič takto riskoval, u výslechu neprozradil. Každopádně úsek, kde předjížděl, je plný táhlých a nebezpečných stoupání. Silnice z Chrudimi na Ždírec je velmi frekventovaná, navíc tu je zvýšené riziko střetů se zvěří.
 

Přečteno 20x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík