Policistům ve Strakonicích ujížděl zdrogovaný muž, z auta vystoupil až po hrozbě namířenou zbraní

13.05.2019
Minulý týden pronásledovali policisté řidiče osobního automobilu, který nehodlal zastavit. Policisté v rámci své služby zaregistrovali po 20. hodině vozidlo, které užívá muž, jenž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a tak se správně rozhodli vše prověřit. Řidič však na výzvu policistů k zastavení vozidla nereagoval a začal policistům ujíždět. Hlídka vozidlo, v němž seděly […]

Minulý týden pronásledovali policisté řidiče osobního automobilu, který nehodlal zastavit. Policisté v rámci své služby zaregistrovali po 20. hodině vozidlo, které užívá muž, jenž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a tak se správně rozhodli vše prověřit.

Řidič však na výzvu policistů k zastavení vozidla nereagoval a začal policistům ujíždět. Hlídka vozidlo, v němž seděly další dvě osoby, pronásledovala a vyzývala řidiče k zastavení pomocí zvukového výstražného zařízení. Několik kilometrů se muž snažil ujet. Z ulice Podsrpenská ve Strakonicích se řítil vysokou rychlostí po silnici III. třídy ve směru na obec Modlešovice, kdy nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Před obcí Modlešovice vyjel s vozidlem mimo komunikaci a pokračoval v jízdě přes pole směrem na obec Hajská k místnímu vodojemu až ke břehu řeky Otavy. Plánoval tak policisty setřást. Řidič ujíždějícího vozidla nereagoval ani na opakované policejní výzvy k zastavení vozidla. Zběsilá jízda skončila přibližně po čtyřech kilometrech, na břehu řeky ve směru na Přešťovice, kdy došlo k poškození pronásledovaného automobilu, a řidič byl nucen zastavit. Policisté pod hrozbou namířené střelné zbraně vyzvali osoby, aby opustily vozidlo, což uposlechly.

Šestadvacetiletý řidič a další dva muži ve věku 34 a 19 let vystoupili z auta a podrobili se policejní kontrole. Následná dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, orientační test na drogy však signalizoval podezření na amfetamin a metamfetamin. Lékařské vyšetření na odběr krve odmítl. V autě policisté navíc našli plynovou pistoli a nůž. Při policejním zákroku nebyl nikdo zraněn. Řidič je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Přečteno 6x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík