Policistům z kladenské OHS nedal na křižovatce přednost opilý řidič

17.05.2019
Dne 16. května 2019 před třiadvacátou hodinou v rámci výkonu služby prováděli policisté oddělení hlídkové služby kontrolní činnost v nočních ulicích města Kladna. Při projíždění z ulice Dánská po hlavní silnici ve služebním vozidle s reflexními prvky ve směru do ulice Holandská přijelo z ulice Anglická z vedlejší silnice osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia, […]

Dne 16. května 2019 před třiadvacátou hodinou v rámci výkonu služby prováděli policisté oddělení hlídkové služby kontrolní činnost v nočních ulicích města Kladna.

Při projíždění z ulice Dánská po hlavní silnici ve služebním vozidle s reflexními prvky ve směru do ulice Holandská přijelo z ulice Anglická z vedlejší silnice osobní vozidlo tovární značky Škoda Octavia, které nedalo policejnímu vozidlu přednost v jízdě. Policistka služebního vozidla okamžitě zareagovala prudkým bržděním, čímž zabránila střetu vozidel. Řidič v osobním vozidle, který porušil předpisy v dopravě pokračoval dále ve své jízdě. Z těchto důvodů policejní hlídka vyjela za tímto vozidlem, aby provedla kontrolu řidiče. Policisté podezřelé vozidlo zastavili v ulici Švýcarská za pomoci výstražné světelné a zvukové signalizace s nápisem „STOP POLICIE“. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení motorových vozidel. Řidič se prokázal pouze potvrzením k pobytu a uvedl, že ostatní doklady zapomněl doma. Dále se doznal, že vlastní pouze ukrajinský řidičský průkaz. Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým řidičem je devětadvacetiletý muž, cizí státní příslušnosti, který nemá platný zákaz řízení motorových vozidel a tímto svým jednáním se dopustil přestupku v dopravě.

Vzhledem k tomu, že byl u řidiče značně cítit alkohol, vyzvali ho policisté k provedení dechové zkoušky, která byla s pozitivním výsledkem. Naměřená hodnota u řidiče byla 2,74 promile alkoholu v dechu. Policisté podezřelého řidiče zadrželi a eskortovali na policejní služebnu obvodního oddělení Kladno Kročehlavy, odkud byl po provedení prvotních úkonů následně umístěn do policejní cely.

V současné době je za své protiprávní jednání devětadvacetiletý muž podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 1 rok.

Přečteno 7x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík