Řidič osobáku na Lounsku vybrzdil kamion, teď mu hrozí až desetileté vězení

14.05.2019
Obvinění z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a poškození cizí věci si vyslechl 42letý řidič osobního vozidla. Tomu je kladeno za vinu, že měl u obce Libčeves takzvaně vybrzdit nákladní vozidlo, a tím způsobit dopravní nehodu. Podle informací měl řidič předjet nákladní vozidlo v místech, kde mu to dopravní značení neumožňovalo. […]

Obvinění z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a poškození cizí věci si vyslechl 42letý řidič osobního vozidla.

Tomu je kladeno za vinu, že měl u obce Libčeves takzvaně vybrzdit nákladní vozidlo, a tím způsobit dopravní nehodu. Podle informací měl řidič předjet nákladní vozidlo v místech, kde mu to dopravní značení neumožňovalo. Bez dodržení bezpečné vzdálenosti se měl prudce zařadit před předjížděné vozidlo a údajně následovalo také bezdůvodné brždění téměř až do zastavení.

Podle výpovědi poškozeného se již nedalo střetu zabránit, a to i přes jeho intenzivní brzdění. Řidič osobního auta měl následně vystoupit a častovat druhého muže nadávkami. Potom z místa nehody odjel. Policistům se podařilo ještě tentýž den neukázněného řidiče dohledat.

Ve výslechu se hájil tím, že ho kamion na křižovatce ohrozil a dokonce mu poškodil auto. Když nákladní automobil dojel, snažil se prý na sebe upozornit a proto ho i předjel. Pokud se u soudu prokáže řidičova vina, mohl by jít do vězení až na deset let.

Přečteno 8x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík