Havířovská nemocnice přijala dalšího pacienta s otravou metanolem

11.09.2012
Předávání a křest nových sanitních vozidel rychlé zdravotnické pomoci typu Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI S FG pro Zdravotnickou záchrannou službu hl. m. Prahy proběhl 15. dubna 2011 v prostorách společnosti Mercedes-Benz ČR v Praze. DAVID POLÍVKA / MEDIAFAX
V pořadí pátého pacienta s otravou metylalkoholem přijala nemocnice v Havířově v úterý dopoledne. Podle náměstka ředitele nemocnice Jaroslava Luxe je starší muž v bezvědomí.

"Muž je ve věkové kategorii 65 až 70 let, jeho stav je kritický, přijali jsme ho s vysokou hladinou metylakoholu, ale přijel relativně brzy, naděje na přežití u něj je," řekl Lux.

Naopak jako beznadějný označil stav pacientky, hospitalizované od pátku. "Ta si na základě informací z médií ještě sama přivolala lékařskou péči a v době příjezdu do nemocnice už byla téměř v bezvědomí. Její stav je nadále velmi kritický, beznadějný," řekl Lux.

Havířovský pacient je už jednadvacátý známý případ otravy metanolem v republice. "Stát nějak rezignoval na svou ochrannou funkci, nechává tady řádit mafii s pančovaným alkoholem, naftou, a celníci, policie i hygienici mlčí, a my platíme daně," posteskl si náměstek.

V kauze otravy metylalkoholem policie obvinila prozatím jen 36letého majitele stánku z Havířova na Karvinsku. Viní jej z trestného činu proti životu a zdraví, přesnou právní kvalifikaci policie zatím neupřesnila. Obviněný je ve vazbě.

Zlínská nemocnice přijala dva muže a ženu otrávené metylalkoholem

Kriminalisté ve Zlíně vyšetřují otravu alkoholem u dvou mužů ve věku 58 a 48 let. Pili vodku a rum, oba skončili v nemocnici, sdělila v úterý agentuře Mediafax Lucie Javoříková ze zlínské policie.

Osmapadesátiletý muž pravděpodobně popíjel vodku v pondělí. Záchranná služba jej převezla do nemocnice navečer. "Měl poruchy vědomí, jeho stav byl vážný," informoval mluvčí zlínské záchranky Petr Olšan.

Podle policie si měl otrávený opatřit alkohol v okolí prvního segmentu na sídlišti Jižní Svahy. Jak zjistila agentura Mediafax, nejspíš jej koupil v jedné z večerek. "Prověřujeme ale také možnost, že požil alkohol jinde než v krajském městě. Během dne byl totiž i mimo Zlín a nevíme, jestli nepil už dříve. Kvůli bezvědomí jej nemůžeme vyslechnout," doplnila Javoříková.

O deset let mladší muž vypil rum a na kliniku se dostal v pondělí ráno. "Upadl do kómatu. Jeho stav byl kritický," uvedl Olšan.

"Oba pacienti jsou u nás v současnosti hospitalizovaní. Jejich stav je kritický. Jsou v umělém spánku," řekla Mediafaxu mluvčí zlínské nemocnice Karla Havlíková.

Kriminalisté na případech intenzivně pracují a snaží se zjistit zdroj závadného alkoholu. "Varujeme občany, aby byli při konzumaci alkoholu obezřetní," zdůraznila Javoříková.

Nemocnice přijala ženu otrávenou metylalkoholem

Osmapadesátiletá žena, která se otrávila metylalkoholem, skončila v úterý ráno ve zlínské nemocnici. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí kliniky Karla Havlíková.

Záchranná služba převezla otrávenou na kliniku po sedmé hodině. "Trpěla nevolnostmi, ale byla při vědomí," uvedl mluvčí zlínské záchranky Petr Olšan.

Dva muži, které nemocnice v souvislosti s otravou metylalkoholem hospitalizuje, skončili na ARO, žena na interně. "Její stav není kritický," řekla Havlíková.

Podle informací agentury Mediafax popíjela žena rum zakoupený na sídlišti Jižní Svahy.

V Ostravě přibyli v pondělí v nemocnici další dva muži s podezřením na otravu

Další dva pacienty přijala ostravská nemocnice s podezřením na otravu metylalkoholem. Stav jednoho je velmi vážný, potvrdil v pondělí Mediafaxu mluvčí Městské nemocnice Ostrava Jiří Maléř.

"První pacient, hospitalizovaný v neděli večer, leží na metabolické JIP a jeho stav není tak vážný. Druhý muž, přijatý dnes před polednem, je v bezvědomí na ARO, na dialýze," shrnul mluvčí.

Dodal, že oba muži jsou z Bohumína. Starší z nich, 66letý, je již mimo ohrožení života, s následky ztráty zraku. Mladší 58letý muž zůstává v bezvědomí.

Počet intoxikovaných ve vážném stavu se tak rozrostl na deset, tři lidé už otravě podlehli.

Ilona Honusová, Lenka Horáková


Přečteno 21x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
V Novojičínské nemocnici při porodu vykrvácela matka tří dětí
Krnovská nemocnice snižuje počty lůžek, aby ušetřila a zároveň zvýšila komfort pro pacienty
Kardiovaskulární oddělení ostravské fakultní nemocnice otevřelo ambulantní trakt a nový stacionář
V Moravskoslezském kraji do konce roku ubude v nemocnicích nejméně 159 lůžek
U pacientů po otravě metylalkoholem hrozí těžké následky nervové soustavy

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

Reflexní deštníky

Cena: 12.85 EUR