Se začátkem jara se v Přerově objevily černé skládky

26.03.2012
Černá skládka 31. prosince 2006 u Vestce. NIKITA / MEDIAFAX
Černé skládky zeleného biologického odpadu okupují v těchto dnech ulice Přerova. Začátkem jara jich v městě denně vyroste několik, řekl v pondělí agentuře Mediafax ředitel Technických služeb města Přerova Radek Koněvalík.

Zahrádkáři a majitelé pozemků je nekoordinovaně zakládají - na chodnících, u popelnic i v rekreační zóně města. "Dokonce se tento odpad kupí i před branami Technických služeb města Přerova. Je to nepochopitelné, protože právě sem mohou obyvatelé Přerova svůj odpad zanést k likvidaci zdarma. Mnozí ale stále nevědí, že město Přerov má svůj sběrný dvůr," řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Občané mohou do technických služeb přivézt tento odpad a po předložení občanského průkazu nemusejí lidé s trvalým bydlištěm v Přerově za likvidaci ani platit.

"Tyto černé skládky v ulicích Přerova nám dělají starost. Není ovšem naší povinností černé skládky uklízet," upozornil Radek Koněvalík. Navíc se lidé, kteří skládky vytvářejí, se vystavují postihu. "Jde o přestupek proti veřejnému pořádku a fyzickým osobám hrozí pokuta až do tisíce korun," upřesnil zástupce ředitele Městské policie Přerov Ladislav Petrovský.

Ivana Šlapalová


Přečteno 75x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
Praha se připojí k Evropskému dnu bez aut
V Praze otevřeli novou cyklostezku za 800 tisíc korun
Přerov rozjíždí novou kampaň na třídění odpadu
Diskutovaný zákon o Šumavě míří do legislativního procesu
Za odpadní vody s bifenyly dostala firma Karlovarské silnice milionovou pokutu

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík