V přerovské nemocnici zemřel pětačtyřicetiletý muž na otravu metylalkoholem

11.09.2012
Anesteziolog na operačním sále 9. května 2007 v Praze. ALEŠ KARTAL / MEDIAFAX
V přerovské nemocnici zemřel v noci na úterý pětačtyřicetiletý muž, který byl hospitalizovaný s podezřením na otravu metylalkoholem. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí skupiny Agel Hana Szotkowská.

V nemocnici v Přerově jsou kvůli otravě pančovaným alkoholem další dva pacienti.

„Ještě v pondělí večer přivezla rychlá záchranná služba dvaapadesátiletou ženu, která přestávala vidět. Okamžitě jsme ji napojili na dialýzu a její stav se zlepšuje,“ řekla Mediafaxu mluvčí.

Spolu s touto ženou je v přerovské nemocnici hospitalizovaný ještě třiasedmdesátiletý muž. Oba pacienti jsou na anesteziologicko-resuscitačním oddělení.

"Na případech intenzivně pracujeme, ve věci probíhá vyšetřování, hledáme zdroje, ze kterých došlo k otravě," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V Česku zemřeli v posledních dnech čtyři lidé na otravu metylalkoholem.

Mezi první příznaky otravy metylalkoholem patří nevolnost a zvracení, bolesti břicha, závratě, později dechové potíže s dušností, namodralé zbarvení kůže a křeče. Po této fázi nastupuje doba bez příznaků, trvající asi 12 až 18 hodin, kdy je postižený zcela bez potíží, vzácně trpí bolestmi hlavy, končetin a zad. Ve druhé fázi otravy se zcela náhle, většinou druhý den po probuzení, objeví poškození zraku - pocit mlhy, sněhová vánice, až slepota. Je oboustranná a nenapravitelná. Podstatou je postižení zrakového nervu. Poškozená mohou být játra, ledviny a slinivka. Smrt může nastat až po několika dnech a úmrtnost je vysoká.

ČTĚTE TAKÉ:

Ivana Šlapalová


Přečteno 33x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Mediafax, http://www.mediafax.cz
Související odkazy
Dárce krve v Olomouci může vyhrát let balonem
V rámci Krváku přišlo v Šumperku darovat krev sedm otců
Téměř 450 lidí využilo služeb mobilního Centra ústní hygieny v Olomouci
V olomoucké fakultní nemocnici se našel v babyboxu půlroční chlapec, je v pořádku
Prezidentka Kapky naděje Vendula Svobodová předala Dětské klinice FN Olomouc nové monitory

Komentáře