Ve sportovní hale na holešovickém výstavišti došlo k úniku oxidu uhelnatého, záchranná služba aktivovala traumaplán

7.01.2019
Při zápase hokejové amatérské ligy začali někteří hráči, ve sportovní hale na Výstavišti Holešovice, pociťovat nevolnost. V hale se nacházelo celkem 18 lidí. Protože se u nich zdravotní obtíže začaly po zápase stupňovat, byly na místo přivolány složky IZS. Na místo vyjela jednotka HZS Praha ze stanice Holešovice, velitel směny z centrální stanice a malý […]

Při zápase hokejové amatérské ligy začali někteří hráči, ve sportovní hale na Výstavišti Holešovice, pociťovat nevolnost. V hale se nacházelo celkem 18 lidí. Protože se u nich zdravotní obtíže začaly po zápase stupňovat, byly na místo přivolány složky IZS.

Na místo vyjela jednotka HZS Praha ze stanice Holešovice, velitel směny z centrální stanice a malý i velký chemický vůz ze stanice Petřiny. Dále na místo postupně vyjely čtyři posádky RZP ZZS HMP, Inspektor provozu ZZS HMP a velkokapacitní speciál Atego ZZS HMP. K hale vyrazilo také několik hlídek MP Praha, policisté z MOP Výstaviště a velitel policie z PMJ Praha.

Hasiči na místě zjistili, že došlo k úniku oxidu uhelnatého z rolby. Všechny osoby, které se nacházely na stadionu, byly tímto plynem intoxikovány.

Nejméně pět lidí bylo převezeno do nemocnice. I zbylé intoxikované osoby skončily v péči záchranářů, kteří u nich provedli kontrolní měření.

Hasiči zasahovali v dýchací technice. Prostory sportovní haly odvětrali. Záchranáři vzhledem k většímu počtu intoxikovaných osob aktivovali traumaplán.

Přečteno 5x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík