Celníci objevili při běžné kontrole na dálnci D2 celkem 16 tisíc kusů nezdaněných cigaret

10.08.2018
Více než 16 000 nezdaněných cigaret zajistili jihomoravští celníci při rutinní kontrole vozidel na dálnici D2 v blízkosti státní hranice se Slovenskem. Dluh na cle a daních přesáhl 70 000 korun. Ve středu dopoledne se celníci zaměřili na kontrolu vozidel přijíždějících po dálnici D2 ze Slovenska. Některá z nich prověřili i za pomoci velkokapacitního mobilního […]

Více než 16 000 nezdaněných cigaret zajistili jihomoravští celníci při rutinní kontrole vozidel na dálnici D2 v blízkosti státní hranice se Slovenskem. Dluh na cle a daních přesáhl 70 000 korun.

Ve středu dopoledne se celníci zaměřili na kontrolu vozidel přijíždějících po dálnici D2 ze Slovenska. Některá z nich prověřili i za pomoci velkokapacitního mobilního rentgenu.

Jedním z vytipovaných byl i plně obsazený dodávkový vůz Mercedes s ukrajinskou státní poznávací značkou. Na dotaz celníků zda někdo z cestujících převáží alkohol či cigarety odpověděli všichni záporně. Nicméně rentgenové snímky vzápětí prokázaly opak. Konstrukční dutiny byly velmi důmyslně vyplněny kartony cigaret.

K jejich vlastnictví se nakonec přihlásil řidič vozidla. Jednalo se celkem o 81 kartonů cigaret s ukrajinskými tabákovými nálepkami. Vzhledem k tomu, že pro dovoz ze zemí mimo Evropskou unii je povolen bezcelní limit ve výši 200 kusů neboli 1 karton a limit pro osobní spotřebu při převozu v rámci unie je 800 kusů, celníci cigarety zajistili.

Za porušení zákona hrozí majiteli cigaret propadnutí zboží a doměření dlužného cla, spotřební daně a daně z přidané hodnoty ve výši 71 537 korun.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík