Čtrnáctidenní miminko měl v Pardubicích zavraždit jeho vlastní otec

13.04.2018
Ke smutné události došlo ve středu 11. dubna 2018 v dopoledních hodinách v Pardubicích. Na záchrannou službu se obrátil osmadvacetiletý muž – otec zhruba 14ti denní holčičky s tím, že miminko je ve velmi vážném zdravotním stavu. Do sídlištního bytu okamžitě zamířila záchranná služba společně s pardubickými policisty. Holčička však i přes veškerou poskytnutou pomoc […]

Ke smutné události došlo ve středu 11. dubna 2018 v dopoledních hodinách v Pardubicích. Na záchrannou službu se obrátil osmadvacetiletý muž – otec zhruba 14ti denní holčičky s tím, že miminko je ve velmi vážném zdravotním stavu. Do sídlištního bytu okamžitě zamířila záchranná služba společně s pardubickými policisty.

Holčička však i přes veškerou poskytnutou pomoc zemřela. Hned zpočátku události vyšly najevo některé podezřelé skutečnosti, které vzhledem k počáteční fázi vyšetřování nemůžeme blíže specifikovat. Z tohoto důvodu si věc převzali pardubičtí krajští kriminalisté a ti okamžitě nařídili provedení pitvy.

Už předběžné závěry soudní pitvy jednoznačně ukázaly, že holčička zemřela násilnou smrtí v důsledku jednání další osoby. Provedeným prověřováním policisté došli k závěru, že za smrtí miminka stojí jeho otec, který ho doma po krátkou dobu hlídal sám bez přítomnosti matky. Muž byl následně obviněn z trestného činu vraždy na dítěti mladším 15 let, za což mu hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Kriminalisté dali krajskému státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby a soudce včera návrh akceptoval, tudíž muž je nyní stíhaný vazebně.

S ohledem na rodinu, vzhledem k velmi nízkému věku zemřelé, počátečnímu stavu vyšetřování a po dohodě s dozorujícím státním zástupcem další informace v současné době poskytovat nebudeme.

Přečteno 13x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík