Muži, který se v Libni zabarikádoval před policisty, hrozí až osmileté vězení

14.04.2018
V pátek 13. dubna, krátce po půl desátá večer, zasahovala pražská zásahová jednotka v jednom z bytů v Konšelské ulici v Praze 8. Celému zákroku předcházel spor několika osob uvnitř bytu, který vyústil v potyčku, kdy jeden z přítomných mužů začal napadat ostatní. Ženě, která byla konfliktu přítomna, se podařilo z bytu uniknout, a celou […]

V pátek 13. dubna, krátce po půl desátá večer, zasahovala pražská zásahová jednotka v jednom z bytů v Konšelské ulici v Praze 8.

Celému zákroku předcházel spor několika osob uvnitř bytu, který vyústil v potyčku, kdy jeden z přítomných mužů začal napadat ostatní. Ženě, která byla konfliktu přítomna, se podařilo z bytu uniknout, a celou událost nahlásila na tísňovou linku 158. Operátorům uvedla, že muž je velmi agresivní, pod vlivem drog a vyhrožuje ostatním, že je zabije. Navíc by měl mít ozbrojen nožem a baseballovou pálkou.

Na místo ihned dorazili policisté, aby celou věc prověřili. Těm se však přes veškerou snahu nepodařilo s osobami uvnitř bytu navázat konverzaci. Z důvodu vzniku obavy, že by agresivní muž mohl své výhružky naplnit, byla okamžitě povolána pražská zásahová jednotka.

Ta nedlouho po příjezdu na místo násilně otevřela dveře bytu, které byly navíc z druhé strany jištěny lednicí. Za pomoci donucovacích prostředků muže zpacifikovala.

Zadržený byl následně převezen na policejní služebnu, aby vysvětlil své jednání.

V současné době je podezřelý hned z několika trestných činů, konkrétně z nebezpečného vyhrožování a vydírání, za což mu v případě odsouzení hrozí až osm let pobytu za mřížema.

Vzhledem k tomu, že je celý případ na samém počátku, je možné, že se výčet trestných činů ještě rozroste.

Přečteno 14x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík