Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Na erotické platformě poznala svého bývalého kolegu z práce. Ze smyšleného profilu ho začala vydírat

10.02.2024
Na počátku února letošního roku přijali kriminalisté územního odboru Plzeň – venkov oznámení muže, že je vydíraný neznámým pachatelem, a to již podruhé. Kriminalistům uvedl, že před několika měsíci začal s nějakou ženou konverzovat na platformě, na které se sdílí amatérské erotické fotografie a videa.
Ze svého profilu na její profil posílal i svoje intimní fotografie. Po nějaké době žena po muži požadovala finanční hotovost, jinak že obsah erotické komunikace přepošle jeho manželce. Po předem domluvených instrukcích nechal muž peníze na určeném místě v lesním porostu u Plzně a žena po převzetí hotovosti údajně konverzaci ze svého profilu smazala. Ovšem před několika dny přišla poškozenému přes komunikační aplikaci zpráva od jiného muže, že má jeho intimní komunikaci z minula a že musí zaplatit. Peníze měl zanechat na stejném místě jako posledně.

Tam pak přímo s penězi v ruce byla policisty zadržena jednatřicetiletá žena. K protiprávnímu jednání se doznala. Na platformě poznala svého spolupracovníka z bývalé práce, ze smyšleného profilu si spolu začali psát a poté ho vydírala. V prvním případě peníze vyzvedla a užila pro svoji potřebu. Ve druhém případě už spadla klec. Kriminalisté zahájili trestní stíhání, ženu obvinili ze spáchání přečinu vydírání.

V souvislosti s tímto případem je třeba zopakovat doporučení, abyste nikomu neposílali svoje intimní fotografie. Riskujete tím vydírání nebo sexuální nátlak. Chraňte si svoje soukromí. Nad tím, co jste vyfotili nebo natočili a poslali, naprosto ztrácíte kontrolu. Obětí se tak můžete stát opakovaně. Pokud by po vás již někdo peníze chtěl, nikdy nic neplaťte a ihned se obraťte na policii.
...

Přidat komentář

Naši partneři