Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Na internetu chtěla žena prodat společenské šaty za čtyři stovky. Přišla o téměř 100 tisíc korun

3.02.2024
Dalším útokem kyberpodvodníků se zabývají šumperští kriminalisté. Tentokrát byla podvedena 45letá žena, která přišla o téměř 100 tisíc korun.
Poškozená chtěla prodat společenské šaty za 400 korun. Inzerát zveřejnila na inzertním portálu. Neznámý pachatel na inzerát reagoval a předstíral zájem o koupi nabízeného zboží, avšak jeho dodání podmínil prostřednictvím kurýrní služby.

Pak následoval stejný scénář, který pachatelé využívají už dlouhou dobu, ale stále jim prochází. Ženě na email přišel falešný odkaz na stránky kurýrní služby, kde zadala veškeré údaje ke své platební kartě. Dále byla přesměrována na falešné stránky internetového bankovnictví. Ani zde žena nezaváhala a vyplnila přihlašovací údaje, heslo a následně i autorizační kódy, které jí byly ze strany banky zaslány. Bohužel si ani pořádně nepřečetla celý obsah SMS zpráv z banky. Později poškozená zjistila, že pachatel z jejího účtu provedl neoprávněnou transakci ve výši 99 989 korun.

DOPORUČENÍ: Pokud na internetu prodáváte nějaké zboží, kupujícímu zašlete pouze číslo účtu. Nic jinačího nepotřebuje. Nikam se nepřihlašujte a nic potvrzujete. Převoz kurýrní službou si zajistěte sami.
...

Přidat komentář

Naši partneři