Opilec ve Znojmě rušil noční klid, přivolaným policistům nadával, strážníkům vyhrožoval

7.07.2018
Ve dvě hodiny po půlnoci jsme byli požádáni o asistenci hlídce Policie ČR při řešení opilce, na kterého si kvůli rušení nočního klidu stěžovali obyvatelé na Pražské ulici ve Znojmě. Strážníci u tohoto třicetiletého muže provedli orientační dechovou zkoušku, která ukázala 2,66‰ alkoholu. Jelikož i za přítomnosti hlídky narušoval veřejný pořádek a neovládal své jednání, […]

Ve dvě hodiny po půlnoci jsme byli požádáni o asistenci hlídce Policie ČR při řešení opilce, na kterého si kvůli rušení nočního klidu stěžovali obyvatelé na Pražské ulici ve Znojmě.

Strážníci u tohoto třicetiletého muže provedli orientační dechovou zkoušku, která ukázala 2,66‰ alkoholu. Jelikož i za přítomnosti hlídky narušoval veřejný pořádek a neovládal své jednání, přivolali lékaře zdravotnické záchranné služby. Ten konstatoval, že je z pohledu zdravotního stavu možný odvoz muže na záchytnou stanici. Za hodinu ho předávali znojemští strážníci do péče personálu záchytky.

Své jednání bude muž vysvětlovat u přestupkové komise. Krom rušení nočního klidu je totiž podezřelý za znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, protože vůči strážníkům ani policistům se nezdržel vulgárních projevů a strážníkům navíc vyhrožoval. Kdyby si to u komise nepamatoval, může si pro osvěžení své paměti poslechnout audiozáznam, který strážníci při prováděných úkonech pořídili.

Přečteno 11x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík