Opilý muž se zákazem řízení ujížděl a utíkal policistům, zastavil ho až varovný výstřel

13.05.2019
V neděli 12. května krátce po patnácté hodině chtěla policejní hlídka na silnici ve směru od obce Žehrov poblíž křižovatky Pomníky zkontrolovat osobní motorové vozidlo Audi A3. Jeho devětatřicetiletý řidič však nedbal pokynů k zastavení a začal před policejní hlídkou ujíždět. Po několika málo metrech odstavil své vozidlo na lesní cestě a dal se na […]

V neděli 12. května krátce po patnácté hodině chtěla policejní hlídka na silnici ve směru od obce Žehrov poblíž křižovatky Pomníky zkontrolovat osobní motorové vozidlo Audi A3.

Jeho devětatřicetiletý řidič však nedbal pokynů k zastavení a začal před policejní hlídkou ujíždět. Po několika málo metrech odstavil své vozidlo na lesní cestě a dal se na útěk. Jelikož na slovní výzvy k zastavení nereagoval, použil jeden ze zasahujících policistů varovného výstřelu a muže zadržel. Následně vyšlo najevo, že řidič má do září roku 2020 z rozhodnutí okresního soudu v Jičíně uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu navíc u něho prokázala pozitivní hodnoty 2,28 a 2,34 promile alkoholu v dechu.

Případ v současné době šetří policisté z obvodního oddělení v Sobotce jako přečiny maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což provinilci v případě prokázání viny hrozí až dva roky odnětí svobody.

Přečteno 5x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík