Plzeňští kriminalisté dopadli tři muže podezřelé z krádeží

13.05.2019
Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili ve třech případech trestní stíhání pro přečin krádež. Kriminalisté pečlivě zajišťovali veškeré stopy a shromažďovali poznatky, které je navedly ke třem podezřelým mužům z Plzeňska, které obvinili. První z nich, 29letý recidivista, se začátkem února vloupal do zaparkovaného vozidla v Sedláčkově ulici a […]

Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili ve třech případech trestní stíhání pro přečin krádež. Kriminalisté pečlivě zajišťovali veškeré stopy a shromažďovali poznatky, které je navedly ke třem podezřelým mužům z Plzeňska, které obvinili.

První z nich, 29letý recidivista, se začátkem února vloupal do zaparkovaného vozidla v Sedláčkově ulici a z tohoto odcizil rozkládací kosmetický kufr s kosmetikou a dámské oblečení včetně spodního prádla. V dalších případech ,,navštívil“ na různých místech Plzně obytné domy, kdy se zaměřil na sklepní kóje, ze kterých odcizil jízdní kola a další cennosti.

Druhým z obviněných je 27letý mladík, který začátkem května 2019 překonal za použití násilí dveře do skladu jedné z plzeňských firem a odcizil notebook, televizní měřák, router s napájecím kabelem a záznamovou kameru. Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl v minulosti za přečin krádež již odsouzen.

Posledním pachatelem přečinu krádež je 39letý muž z Plzně. Ten 8. května 2019 společně se svojí známou vnikl bez použití násilí za účelem probíhající rekonstrukce do volně přístupné budovy, kde z kanceláře odcizil dva notebooky včetně napájejícího kabelu, dva flash disky, USB rozbočovač, sluchátka s mikrofonem a batoh včetně uvnitř uloženého sportovního oděvu Kimono. Svým jednáním způsobil škodu přes 40 tisíc korun. Mladého páru si všiml jeden z dělníků, který na ně zavolal, co v budově dělají a ať se s věcmi vrátí zpátky. Zlodějíčci na to zareagovali tak, že se dali na útěk a přitom muž odhodil tašku s některými odcizenými věcmi.

Ve všech případech se jedná o pachatele, kteří mají za sebou bohatou trestní minulost a byli již trestně stíháni. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval. V současné době jsou všichni výše uvedení muži umístěni ve vazební věznici.

Přečteno 5x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík