Policistům v Chodově ujížděl řidič BMW s platným zákazem řízení a pod vlivem pervitinu

14.05.2019
K dopravní nehodě na místní komunikaci v obci Chodov došlo dne 13. května 2019 v 11:45 hodin. Čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního automobilu tovární značky BMW byl při jízdě zastavován policejním vozidlem na silnici III. třídy č. 19526 v obci Chodov, kdy nereagoval na rozsvícený nápis „STOP POLICIE“ doplněný zvláštním zvukovým znamením modré barvy a dále ujížděl […]

K dopravní nehodě na místní komunikaci v obci Chodov došlo dne 13. května 2019 v 11:45 hodin. Čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního automobilu tovární značky BMW byl při jízdě zastavován policejním vozidlem na silnici III. třídy č. 19526 v obci Chodov, kdy nereagoval na rozsvícený nápis "STOP POLICIE" doplněný zvláštním zvukovým znamením modré barvy a dále ujížděl po místní komunikaci.

Nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat, a hlídce ujížděl. Při jízdě po přímém úseku vjel k levému okraji komunikace a následně vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení domu. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob.

Požití alkoholických nápojů bylo u řidiče vyloučeno provedenou dechovou zkouškou, poté byl vyzván k provedení orientačního testu na drogy, který byl s pozitivním výsledkem na pervitin. Řidič s pozitivním výsledkem souhlasil, přiznal požití návykových látek před jízdou a na výzvu policisty se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči v Domažlické nemocnici.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 20 tisíc korun, na oplocení na 10 tisíc korun. Šetřením na místě dopravní nehody bylo dále zjištěno, že řidiči byl Okresním soudem v Domažlicích vysloven zákaz řízení motorových vozidel od srpna 2017 do srpna 2020.

Přečteno 5x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík

POŽÁRY I.

Cena: 2.79 EUR