Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

Kriminalita
Aktuality > Kriminalita
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Při investování naletěli podvodníkům. Ti si přišli na jeden a půl milionu korun

18.02.2024
Více než půldruhého miliónu korun je zisk zatím neznámých kyberpodvodníků ze dvou případů z jihu Moravy.
Telefonát o tom, že na jeho kryptoměnovém účtu má dvacet tisíc dolarů zisku, potěšil osmašedesátiletého muže ze Znojemska. Nebylo tedy divu, že druhý den v dalším telefonickém hovoru oddaně spolupracoval s volajícím bankéřem. Cesta k avízovaným penězům byla snadná. Stačilo kliknout na zaslaný odkaz a následně potvrzovat příchozí esemesky.

Senior vůbec netušil, že neznámý podvodník ovládá jeho počítač a s každým potvrzením zprávy odcházejí z jeho účtu nemalé částky. Během několika hodin tak z jeho konta zmizelo skoro devět set tisíc korun. Až posléze pochopil, že naletěl podvodníkovi.

Na začátku roku se nechal přilákat na výhodné investování do kryptoměn sedmaosmdesátiletý Brňan. Zaregistroval se do doporučené aplikace, zaplatil vstupní poplatek a převedl několikatisícovou sumu pro investování. Po krátké době přišla nabídka na výhodnější investice. Podmínkou bylo navýšení částky.

Senior souhlasil a za pomoci bankéře převáděl další a další požadované peníze. A jeho zisk úspěšně rostl. Když, už chtěl s investováním skončit, bylo pro vyplacení zisku nutné zaplatit další sumu. I tuto za pomoci bankéře převedl na určený účet. Až když se nedočkal slíbených peněz, pochopil, že byl podveden. Z jeho účtu zmizelo více než půl miliónu korun.
...

Přidat komentář

Naši partneři