Na letišti u Dlouhé Lhoty nouzově přistálo letadlo s chybějícím kolem, hasiči pokryli plochu u dráhy pěnou

11.05.2019
Letiště u Dlouhé Lhoty na Příbramsku obdrželo v sobotu informaci od pilota menšího letadla (vyhlídkový let), že má problémy, přičemž se letadlu ulomilo levé zadní kolo. Ihned byla informována operační střediska jednotlivých složek IZS. Hasiči vyhlásili II. poplachový stupeň a na místo vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Na letiště dále zamířily posádky ZZS […]

Letiště u Dlouhé Lhoty na Příbramsku obdrželo v sobotu informaci od pilota menšího letadla (vyhlídkový let), že má problémy, přičemž se letadlu ulomilo levé zadní kolo.

Ihned byla informována operační střediska jednotlivých složek IZS. Hasiči vyhlásili II. poplachový stupeň a na místo vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Na letiště dále zamířily posádky ZZS Středočeského kraje. Povoláni byli policisté. Na místo vzlétl rovněž vrtulník LZS Kryštof 01.

Hasiči preventivně pokryli plochu u přistávací dráhy pěnou, a to pro případ, že by letadlo po dosednutí začalo hořet.

Letoun přibližně hodinu a půl vylétával palivo. Vrtulník LZS dosedl k přistávací dráze, kde byl připraven se zapnutými motory okamžitě vzlétnout.

Letadlo úspěšně přistálo i bez levého zadního kola. Ihned k němu dojeli hasiči, záchranáři a přistál u něj vrtulník. Nikomu ze čtyřčlenné posádky se nic nestalo.

Celou věcí se teď zabývá Úřad pro civilní letectví.

Přečteno 6x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík