Kalendář pro seniory od záchranářů

14.11.2013
Vydali jsme jedinečný kalendář pro NAŠE SENIORY :-)

Asociace Záchranný kruh v těchto dnech vydala unikátní kalendář vyvinutý záchranáři, který je plný rad, návodů a informací z oblasti rizik a nebezpečí, a určený primárně pro seniory. Tento pomocník byl zpracován formou týdenního kalendáře, který je právě seniory hojně využíván. 

„Hlavním podnětem pro vznik kalendáře byla skutečnost, že naši rodiče, babičky, dědečkové a ostatní starší spoluobčané – senioři, jsou stále častěji vystavováni různým rizikovým situacím. Nejdůležitější z těchto situací jsou v kalendáři popsány, a to včetně rad, jak se těmto situacím vyvarovat, případně jak se na ně připravit a jak reagovat“, představila kalendář Ing. Veronika Krajsová, prezidentka asociace.

Kalendář obsahuje celkem 60 listů na kvalitním křídovém papíře, každý týden v roce je věnován jinému tématu. „Lidé tak mají možnost se dozvědět o správném chování v případě pohybu v silničním provozu, vzniku požáru nebo jak se chovat v případě mimořádné události. Celá řada témat je také věnována problematikám osobního bezpečí. Senioři se dozvědí, jak se vypořádat s podomními prodejci, zloději a co například dělat v případě domácího násilí, uvedl Lukáš Hutta, výkonný manažer asociace

Všechna témata jsou doplněna o nádherné autorské ilustrace. V kalendáři samozřejmě nechybí abecední seznam svátků a místo na poznámky. Města a obce, městské policie a další instituce, které by chtěly kalendář poskytnout seniorům ve svém okruhu, pak mají možnost nechat kalendář opatřit svým logem a samostatnou vloženou stránkou, ve které mohou zveřejnit například důležité kontakty pomoci nebo další informace.

„O kalendář je obrovský zájem, vůbec jsme to nečekali. Jsme rádi, že se důležité rady a informace ze světa rizik a nebezpečí dostanou touto formou i k našim nejstarším spoluobčanům a že jim zcela určitě pomohou v nejedné složité životní situaci“, uzavřel Lukáš Hutta.

Asociace Záchranný kruh sdružuje záchranářské subjekty a další partnery. Již více než 8 let se věnuje vývoji a vytváření vzdělávacích materiálů z oblastí běžných rizik a mimořádných událostí. Děti, jejich rodiče, učitelé a další lidé se mohou díky těmto materiálům naučit, jak se chovat v případě rizikové situace, do které se mohou kdykoliv dostat. 

KALENDÁŘE JE MOŽNÉ OBJEDNAT ZDE >>>

Přečteno 553x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Lukáš Hutta
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík