ŠKODA AUTO podpořila projekt Záchranného kruhu

2.12.2013
Díky grantu ŠKODA AUTO, a.s. jsme mohli vybavit 30 mateřských škol deskovými hrami "Dopravní výchova".

Celkem 30 mateřských škol z regionu Rychnov nad Kněžnou a Mladá Boleslav se v těchto dnech zúčastnilo odborných seminářů tématicky zaměřených na vzdělávání v oblastech dopravní výchovy. V rámci seminářů získali pedagogové také řadu výukových materiálů pro svou praxi.

 „Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dopravní výchova - vzdělávání pedagogů mateřských škol a pořízení vzdělávacích pomůcek“, který byl financován z grantu společnosti ŠKODA AUTO, a.s. „Dopravní výchova“. Díky tomu se mohli pedagogové a ředitelé mateřských škol seminářů zúčastnit zcela zdarma a rovněž všechny pomůcky v hodnotě několika tisíc korun, které obdrželi, byly bezplatné“, přiblížil akci Lukáš Hutta, výkonný manažer Asociace Záchranný kruh.

Právě Asociace Záchranný kruh semináře pořádala a rovněž účastníkům poskytla speciální vzdělávací deskové hry pro výuku dopravní výchovy na školách. „Kromě deskových her si účastníci ze seminářů odnesli také řadu dalších materiálů, které použijí ve výuce a seznámili se s existencí interaktivních vzdělávacích programů a jejich použití v praxi, například programem „Škoda hrou“, upřesnila Ing. Veronika Krajsová, prezidentka asociace.

ŠKODA AUTO, a.s. v rámci grantu poskytla celkem 90 000 Kč, díky kterým mohly být vyrobeny vzdělávací pomůcky, další část prostředků poskytla Asociace Záchranný kruh. „Tento projekt naplňuje jednu z priorit, které si ŠKODA AUTO v oblasti společenské odpovědnosti stanovila,“ řekl člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar a upřesnil: „Dopravní bezpečnost, přístup ke vzdělávání, pomoc dětem a mobilita bez bariér jsou oblasti, na které se chceme v příštích letech především zaměřit“.

Vlastních seminářů se zúčastnili lektoři asociace, zástupci Ministerstva dopravy – oddělení BESIP a také expert dopravní bezpečnosti ŠKODA AUTO, a.s., Mgr. Robert Šťastný.

Celý projekt se setkal s obrovským nadšením ze strany mateřských škol. Jenom kapacita seminářů byla naplněna během pár dnů k prasknutí. „Jisté je, že díky tomuto projektu mají nyní tři desítky mateřských škol kvalitní výukové materiály pro dopravní výchovu a že tak významně přispějí ke zvýšení gramotnosti dětí v oblastech silniční a železniční dopravy. Věříme, že najdeme způsob, abychom mohli v tomto projektu i dále pokračovat“, uzavřel Lukáš Hutta z asociace.

Přečteno 629x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Lukáš Hutta
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík