Výukové aplikace Záchranného kruhu jsou úspěšné

16.10.2013
V těchto dnech zaznamenaly výukové aplikace Asociace Záchranný kruh významný úspěch.

V žebříčkách nejstahovanějších aplikací obsadily první pozice v kategorii vzdělávacích her. Konkrétně se jednalo o druhé, třetí a čtvrté místo, o která se mezi s sebou podělily aplikace „Animovaná první pomoc“, „Dopravní výchova pro děti“ a program pro nejmenší „Malý záchranář“.

„Jsme za to velmi rádi. Je to pro nás důkaz, že se naše aplikace líbí a že naše práce má smysl“, zhodnotil úspěchy výkonný manažer asociace Lukáš Hutta.

Asociace Záchranný kruh již více jak 8 let vyvíjí a realizuje vzdělávací produkty, které slouží pro výuku dětí v oblastech běžných rizik a mimořádných událostí. Asi před dvěma lety se tým asociace, která sdružuje záchranáře, rozhodl vrhnout právě i do oblasti programů pro „chytrá“ mobilní zařízení, jako jsou telefony a tablety.

„Podle našich materiálů k dnešnímu dni vyučují na více jak 3 000 škol po celé ČR. Pedagogové používají naše multimediální učebnice, pracovní listy či deskové vzdělávací hry. Segment aplikací je pro nás, dá se říct, úplně novou oblastí. Jsme rádi, že se nám daří i díky atraktivitě oslovit širokou veřejnost a zejména děti, na které cílíme“, prozradila Ing. Veronika Krajsová, prezidentka Asociace Záchranný kruh.

V současné době mají aplikace Záchranného kruhu ve svých zařízeních asi tři desítky tisíc uživatelů. Rodiče se svými dětmi se podle nich učí zábavnou a hravou formou předcházet rizikům a dozví se řadu informací a postupů, jak se v takových situacích chovat. Obrovský úspěch pak mají u dětí nejrůznější hry, kvízy a testy. Na vývoji aplikací se podílela řada odborníků z řad záchranářů, pedagogů, psychologů, grafiků a animátorů. Své hlasy pro dabing propůjčily takové osobnosti jako Vladimír Čech, sourozenci Gondíkovi a nebo v případě Malého záchranáře Martin Dejdar.

„Nenecháme se samozřejmě tímto úspěchem uspat. Naše práce je teprve na začátku. Již nyní intenzivně pracujeme na vývoji dalších aplikací. Jaké to budou, ale zatím neprozradím, možná jen to, že to bude opravdová bomba. Zároveň se již za 2 týdny chystá vydání zcela nové série dětských vzdělávacích tabletů pod názvem Maxpad, které budou obsahovat všechny naše aplikace a to zcela zdarma“, uzavřel Lukáš Hutta.

Přečteno 1105x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Lukáš Hutta
Doporučujeme
Dopravní výchova pro děti
Malý záchranář
Animovaná první pomoc

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík