Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

NEBEZPEČÍ DOMA
Osobní bezpečí > NEBEZPEČÍ DOMA
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP
Domácí násilíKrádeže, vloupání

Osamělost

Je to negativní stav, kdy někoho postrádáte, máte pocit, že vás nikdo nepotřebuje, že nikoho nezajímáte, cítíte se zbyteční, trpíte strachem, beznadějí, smutkem a pocitem prázdnoty.

Když jste osamělí, máte pocit, že vám chybí blízký vztah k jiným lidem.

Pocit samoty a osamělosti se může začít projevovat už u mladých lidí nejčastěji v dospívání, většinou však osamělostí trpí starší lidé.

Nejčastěji je osamělost spojována s odchodem do důchodu. Realizace v práci je u konce, ztrácíte pracovní kontakty, přestáváte být aktivní součástí každodenního pracovního dění a hrozí, že se začnete utápět v pocitu, že už nejste užitečný, potřebný, že o vás přestal být zájem, že vám nikdo nechce naslouchat apod.

Velmi vážnou životní událostí, kdy se nedokážete ubránit pocitu osamělosti, bývá například ztráta životního partnera. Dostaví se smutek, žal, beznaděj…

Osamělí se také nejspíš budete cítit, když se rozvedete, když vám zemřou rodiče, když se vám vzdálí přátelé, když děti odejdou z domova, nebo žijete-li například s pocitem, že se k vám okolí chová nepřátelsky, lhostejně, že se o vás nestarají děti, neprojevují vám lásku, apod.

Když vás osamělost přepadne ve vyšším věku, může se to projevit na vašem zdraví. Vzniká například nebezpečí srdečního onemocnění, hrozí demence, zvyšuje se riziko depresivních stavů, které mohou skončit až sebevraždou. Osamělost může rovněž nabourat vaše stravovací návyky, návyky osobní hygieny a jiné každodenní běžné zvyklosti a aktivity (pohyb, aj.)

Mnozí z vás nechtějí osamělost přiznat. Přetvařují se, tváří se navenek spokojeně, osamělost všelijak skrývají, nebo se naopak izolují, k ostatním se chovají mnohdy nedůvěřivě a lidé v okolí vůbec netuší, že se něco děje a neví, že by měli pomoci a pomoc pak někdy přijde pozdě.

 Jak si tedy s osamělostí poradit?

 Nevíte-li si rady jak s osamělostí zatočit, hledejte pomoc mezi lidmi, ne v samotě!!!!

Stáhni si:

Běžná rizika - Rizikové chování dětí na zahraděOsobní bezpečí - špatné chováníBěžná rizika - Co by se mohlo stát?Osobní bezpečí - Takhle ne!Hra na záchranáře - čelenkyOsobní bezpečí - Hazardní hryBěžná rizika - Nebezpečí číhá i doma!Běžná rizika - Rizikové chování dětí v létě u vodyOsobní bezpečí - VenkuBěžná rizika - Rizikové chování dětí domaOsobní bezpečí - DomaBěžná rizika - Prostředí, které mám rádOsobní bezpečí - Vystřihni a sestavBěžná rizika - Spoj dvojice obrázkůOsobní bezpečí - bezpečná cestaBěžná rizika - Rizikové chování dětí venkuOsobní bezpečí - Bezpečné a nebezpečné chováníOsobní bezpečí - Linka bezpečí 2Osobní bezpečí - Kdo se chová špatně?

Může se hodit:

BĚŽNÁ RIZIKANůž na bezpečnostní pásyHASÍCÍ SPREJ PYROCOOL 15 ks pr. sešitů - OSOBNÍ BEZPEČÍPracovní listy - Běžná rizikaDeskové hry - ZACHRAŇ SEDětský hrnek "HASIČI"OSOBNÍ BEZPEČÍOsobní alarm Bodyguard 2Pracovní sešit - BĚŽNÁ RIZIKADětský hrnek "POLICIE"ROZBÍJEČ SKLA A ŘEZAČ PÁSŮ S PÍŠŤALKOU HAMMERZáchranářský kufřík15 ks pr. sešitů - BĚŽNÁ RIZIKANůž na bezpečnostní pásyDeskové hry - OSOBNÍ BEZPEČÍPracovní listy - Osobní bezpečíPracovní sešit - OSOBNÍ BEZPEČÍDeskové hry - BĚŽNÁ RIZIKADětská souprava ZÁCHRANÁŘI

Související články:

Osoby, kterým svěřujete své dítě

Víte komu svěřujete své dítě ?Zjistit více

Památka zesnulých - ochrana hrobů

Dušičky ... Den kdy vzpomínáme na své blízké.Zjistit více

Pohřešované osoby

Jak postupovat při ztrátě blízkého ?Zjistit více

Pro větší bezpečí dětí

Co udělat aby Vaše dítě bylo v bezpečí ?Zjistit více

Nutná obrana, krajní nouze

Víte kdy se můžete bránit a jak ?Zjistit více

Zabouchnuté dveře od bytu, zalomený zámek - Co dělat ?

V životě může dojít k situaci, kdy stojíte před zabouchnutými dveřmi svého bytu a klíče jsou uvnitř. Nepříjemná situace rovněž nastane, když se vám podaří…Zjistit více

Popis cizí osoby

Čeho si všímat ?Zjistit více

Komu svěřit své blízké

Potřebujete pohlídat své dítě ? Komu ho můžete svěřit ?Zjistit více

Silvestr - Pyrotechnika

Zábava a riziko.Zjistit více

Nástrahy internetu

Internet může být nebezpečné místo.Zjistit více

Nástrahy telefonu

Umíte rozpoznat rizika, která s sebou přináší mobilní zařízení ?Zjistit více

Cizí člověk za dveřmi

Neotvírejte dveře cizímu člověku.Zjistit více

Deprese

Deprese je vážným stavem ohrožujícím nejen psychické, ale také fyzické zdraví. Nepodceňujte ji!Zjistit více

Závislosti

Víte, jak se vyvarovat závislostem?Zjistit více

Prevence sebevražd

Každý den vyjíždějí záchranáři k případům, kdy se někdo zasebevraždí. Nebo se o to alespoň pokusí!Zjistit více

Naši partneři