Lidé hlásili střelbu, na dům jim ale pravděpodobně spadl miniaturní meteorit

12.09.2018
Dne 21.8. po 20. hodině operační důstojník na lince 158 přijal oznámení o pravděpodobné střelbě, ke které mělo dojít v Čistěvsi. Oznamující manželé uvedli, že když seděli pod pergolou u svého rodinného domu, se najednou ozvala rána a poté se zvířil prach u zdi. Nejdříve si mysleli, že bouchla elektřina, ale když se podívali blíže, […]

Dne 21.8. po 20. hodině operační důstojník na lince 158 přijal oznámení o pravděpodobné střelbě, ke které mělo dojít v Čistěvsi.

Oznamující manželé uvedli, že když seděli pod pergolou u svého rodinného domu, se najednou ozvala rána a poté se zvířil prach u zdi. Nejdříve si mysleli, že bouchla elektřina, ale když se podívali blíže, zjistili, že je ve fasádě díra. Díra byla i ve střeše pergoly. Pojali podezření, že by se mohlo jednat o střelu, proto se obrátili na policii.

Přivolaná hlídka místo ohledala a vyloučila, že by se jednalo o střelu, protože výstřel by musel být ve směru od nebe kolmo do střechy a žádný náboj se nenašel. Neznámý předmět prolétl lepenkovým šindelem a 2 cm silným prknem a následně udělal díru do omítky. Po několika dnech se podařilo najít černý kamínek o velikosti cca 1Ă—0,5 cm, který nejdříve manželé odhodili, protože nepředpokládali jeho souvislost s dírami.

Kamínek byl cítit sírou a byl magnetický. S velkou pravděpodobností se jedná o meteorit, který majitelé domu dají odborníkům na prozkoumání.
Policisté se již případem nebudou dále zabývat, protože se nezjistilo žádné protiprávní jednání.

Přečteno 16x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík