Na Vltavě u Veltrus proběhl dvoudenní výcvik s vojenským vrtulníkem na téma „záchrana osob z vody“

13.06.2019
Od středečního dopoledne do čtvrtečního večera probíhal na řece Vltavě, poblíž Miřejovic a Veltrus, výcvik bezpečnostních složek a složek IZS na téma „záchrana osob“ z vody. Výcviku se zúčastnili hasiči – letečtí záchranáři z Plzeňského, Jihočeského a Středočeského kraje. Dále byli přítomni policisté (včetně poříčních oddělení), či vojáci Armády ČR. K výcviku byl využit vrtulník […]

Od středečního dopoledne do čtvrtečního večera probíhal na řece Vltavě, poblíž Miřejovic a Veltrus, výcvik bezpečnostních složek a složek IZS na téma "záchrana osob" z vody.

Výcviku se zúčastnili hasiči – letečtí záchranáři z Plzeňského, Jihočeského a Středočeského kraje. Dále byli přítomni policisté (včetně poříčních oddělení), či vojáci Armády ČR. K výcviku byl využit vrtulník W3A Sokol ze kbelského letiště.

Vojáci i hasiči cvičili záchranu lidí z vody pomocí vrtulníku, ať už v podvěsu, či pomocí palubního jeřábu.

Především vrtulník přilákal na oba břehy řeky spoustu místních obyvatel. V mezičase, kdy bylo potřeba vrtulník natankovat, či ho nechat prohlédnout technikem, dali piloti prostor dětem, které nechali do stroje nahlédnout.

Přečteno 10x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík