V Praze na Letenské pláni proběhl XII. Den s Policií

9.06.2019
V sobotu se na Letenské pláni uskutečnil „XII. DEN S POLICIÍ“, jehož pořadatelem je již tradičně Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy. Návštěvníky této akce čekalo mnoho zajímavého. U jednotlivých stánků se mohli dozvědět, co vše zúčastněné složky dělají, co je jejich náplní práce a čím vším se v rámci svých pravomocí zabývají. Zároveň si […]

V sobotu se na Letenské pláni uskutečnil „XII. DEN S POLICIÍ“, jehož pořadatelem je již tradičně Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

Návštěvníky této akce čekalo mnoho zajímavého. U jednotlivých stánků se mohli dozvědět, co vše zúčastněné složky dělají, co je jejich náplní práce a čím vším se v rámci svých pravomocí zabývají. Zároveň si malí i velcí návštěvníci mohli doslova osahat a vyzkoušet výzbroj a výstroj všech těchto složek.

Na ploše pro dynamické ukázky pak mohli všichni přítomní shlédnout, jak zasahují policisté, strážníci, hasiči, záchranáři, celníci či příslušníci aktivních záloh Armády České republiky. Tyto všechny složky měly pro diváky připraveny buď inovované, či úplně nové ukázky.

Již tradičně nechyběl seskok parašutistů Útvaru rychlého nasazení Policejního prezídia Policie ČR, přistání vrtulníku Letecké služby Policejního prezídia Policie ČR, nebo fotbalové klání jízdních policií, mezi celky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy a Městské policie hlavního města Prahy.

Pro všechny „vystavovatele“ byl velikou odměnou značný zájem o „XII. DEN S POLICIÍ“ ze strany široké veřejnosti. Na akci totiž letos zavítalo, dle hrubých odhadů, přibližně sedmnáct tisíc lidí, od těch nejmenších, až po seniory, což je za celou dobu, po kterou tuto akci pořádáme, doposud vůbec největší počet návštěvníků.

Zorganizovat takto velikou akci není nijak jednoduché a bez partnerů ani reálné. Proto je v tuto chvíli na místě poděkovat těm, kteří byli včera s námi na Letné. Poděkování tak patří Magistrátu hlavního města Prahy, Hasičskému záchrannému sboru hlavního města Prahy, Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy, Městské policii hlavního města Prahy, Vězeňské službě České republiky, Celní správě České republiky, Zdravotnickému zařízení Ministerstva vnitra ČR, Aktivním zálohám Armády ČR, Policejnímu prezídiu ČR a v neposlední řadě Sportovnímu klubu policie FC 158.

Přečteno 15x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík