S likvidací požáru u Bělé pod Bezdězem pomáhaly dva vrtulníky s bambivaky a také hasičské letadlo

9.08.2018
V úterý 7. srpna po 14. hodině zažehl nákladní vlak mnoho ohnisek požárů mezi obcemi Bělá pod Bezdězem a Bakov nad Jizerou. Příčinou byla technická závada na brzdovém systému 2 vagónů. K místu vyjelo 6 jednotek hasičů. Požár se v suchém a větrném počasí velmi rychle šířil. Velitel zásahu proto postupně vyhlásil zvláštní stupeň poplachu […]

V úterý 7. srpna po 14. hodině zažehl nákladní vlak mnoho ohnisek požárů mezi obcemi Bělá pod Bezdězem a Bakov nad Jizerou. Příčinou byla technická závada na brzdovém systému 2 vagónů. K místu vyjelo 6 jednotek hasičů.

Požár se v suchém a větrném počasí velmi rychle šířil. Velitel zásahu proto postupně vyhlásil zvláštní stupeň poplachu a nechal povolat další cisterny. S ohledem na velmi těžko přístupný požár v prudkém svahu, který se šířil do lesoškolky, byly povolány dva vrtulníky (Bell 412 a W-3A Sokol) a letadlo (An-2) pro letecké hašení.

Hasičům práci komplikovala vysoká teplota vzduchu, vítr, prach a obtížný přístup k některým ohniskům. V 19:30 hod. byl požár pod kontrolou a část techniky, včetně letecké, se vrátila na své základny. Ostatní jednotky na místě do půlnoci prováděly dohašování skrytých ohnisek.

Youtube Video
Podívat se na video

Celou noc budou nad místem požáru dohlížet hasiči s devíti cisternami a další nezbytná technika. 7. srpna bylo na místě soustředěno celkem 33 jednotek s 66 vozidly. Brzy ráno dojte k vystřídání hasičů a zásah bude pokračovat.

Výše vzniklé škody je v šetření.

Přečteno 26x
Hodnocení:
Autor, zdroj: Týdeník Policie, http://tydenikpolicie.cz
 

Komentáře

více informací zde.
Objednatvzdělávací materiályzobrazit košík