Přihlásit / registrovat

Zapomněli jste heslo?
Registrace

PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ
PRO ŠKOLY > PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ
BEZPEČNÁ DOPRAVAPRVNÍ POMOCPOŽÁRYOSOBNÍ BEZPEČÍMIMOŘÁDNÉ UDÁLOSTIESHOP

Projektové vyučování

Vstoupit k materiálůmV současné době probíhá naplňování témat k projektovému vyučování a vytváření podpůrných materiálů. Děkujeme za trpělivost.

Pokud hledáte inspiraci na realizaci projektového vyučování v oblastech ochrany člověka za běžných rizik a mimořádných událostí, tak jste tu správně :-)

Připravené náměty na projektové vyučování jsou navrženy jako "stanoviště", kterými žáci prochází a seznamují se s danými problematikami. Získávají teoretické poznatky a zároveň si některá témata vyzkouší i v praxi. Na závěr projektového vyučování můžete například pomocí našeho testovacího systému ověřit, co se žáci naučili.

Projektový den lze také zorganizovat s cílem ověřit si, co se žáci v průběhu školního roku naučili, a pak stanoviště, kterými žáci prochází, jsou soutěžními úkoly, kde si žáci v praxi vyzkouší, co si zapamatovali při teoretických hodinách během školního roku v jednotlivých předmětech z dané problematiky. Jednotlivci či skupiny žáků získávají na určených stanovištích body, které se na konci sečtou a určí se vítěz. Jedno ze stanovišť může být také psaní testu.

Všechny připravené náměty vždy obsahují metodické pokyny, vědomostní teoretický základ, potřebné pomůcky a podpůrné materiály jako např. pracovní listy, obrázky, videa, úkoly apod.  Vám již jen stačí vybrat stanoviště a přizpůsobit jejich náročnost věku žáků a zajistit vhodné vedoucí (rozhodčí) stanovišť. Těmi mohou být pedagogové, žáci vyšších ročníků, zástupci záchranných složek apod. Každý vedoucí stanoviště zodpovídá za přípravu a zabezpečení stanoviště.

Stanoviště je vhodné připravit v areálu školy, tělocvičně, jídelně, v atriu či na chodbách dle podmínek školy a v závislosti na počasí. Projekt je možné uspořádat pro třídu, 1. či 2. stupeň i pro celou školu.

Závěr projektového dne je možné oživit programem ve spolupráci s některou ze složek integrovaného záchranného systému.

Budeme velmi rádi za Vaše další nápady a podněty. Podělte se i s ostatními o Vašich zkušenostech. Zašlete nám fotografie či jiné materiály z Vašeho projektového dne. Přejeme Vám hodně úspěchů při organizaci.

Vstoupit k materiálům

Přidat komentář

Naši partneři